pfk
04 خرداد 1402 - 14:48

دمشق: فرانسه و ابزارهای تروریستی آن در تحقق اهداف خود در سوریه شکست خورده‌اند

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرانسه و ابزارهای تروریستی آن در تحقق اهداف خود در سوریه شکست خورده‌اند و ما مواضع جدایی از دیپلماسی فرانسه پس از تصمیمات تاریخی اتخاذ شده در نشست سران کشورهای عربی را دنبال می‌کنیم.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: رویاهای کشور فرانسه برای بازگشت دوران استعماری و تسلط بر ملت‌ها امروز اعتباری ندارد و دیپلماسی فرانسوی باید مواضع جداشده از واقعیت‌ها را بازنگری کند.

به گزارش سانا، وزارت امور خارجه و مهاجران  تاکید کرد:  مواضع جدایی از دیپلماسی فرانسه پس از تصمیمات تاریخی اتخاذ شده در نشست سران کشورهای عربی در عربستان سعودی را دنبال می کنیم.فرانسه و ابزارهای تروریستی آن در تحقق اهداف خود در سوریه شکست خورده اند و باید به حقایق و تغییرات جاری در عرصه‌های  منطقه ای و بین المللی  اعتراف کنند.

بر اساس این بیانیه، رویای دیپلمات‌های بیمار فرانسه برای بازگشت دوران استعمار و سلطه ، امروز اعتباری ندارد.

این وزارت‌خانه تاکید کرد که دیپلماسی متخلف فرانسه باید مواضع خود را بازنگری کند؛ چراکه ملت‌ها در سراسر جهان  آگاه هستند که دوران هژمونی و تسلط بر حقوق بدون بازگشت به پایان رسیده است.

سی و دومین نشست سران کشورهای عربی، روز جمعه 29 اردیبهشت در حالی در جده آغاز شد که امیدواری بسیاری برای بررسی و حل‌وفصل بحران‌ها و مشکلات پیچیده عربی و منطقه‌ای میان مشارکت‌کنندگان دیده می‌شد. بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، روابط کشورهای عربی با همسایگان، بحران سودان و مسئله فلسطین در صدر دستور کار این نشست بود.

یکی از ویژگی مهم نشست سران عرب، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب پس از دوازده سال و شرکت بشار اسد که محور آمریکایی صهیونیستی و متحدانش صدها میلیارد دلار برای سرنگونی دولت قانونی وی هزینه کردند ، بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237971